O projekcie

Projekt „Aktywne Morasko szansą na lepszą przyszłość!” realizowany w ramach PBO 2019

 

Projekt "Aktywne Morasko - szansą na lepszą przyszłość!" zakłada organizację powszechnych, darmowych treningów oraz zajęć sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców zamieszkujących nasze miasto w obrębie dzielnic Morasko - Radojewo, Naramowice oraz Umultowo, które prowadzone są na terenie ogólnodostępnych boisk i sal przyszkolnych, siłowniach zewnętrznych, terenów zielonych.

Idea projektu „Aktywne Morasko szansą na lepszą przyszłość!”

Bezpieczna i ogólnodostępna oferta zajęć sportowo rekreacyjnych pozwoli mieszkańcom Moraska, Naramowic czy Umultowa dbać o kondycję swojego ciała i ducha niezależnie od wieku, predyspozycji ruchowych czy sytuacji społecznej. Zajęcia oferowane w ramach projektu prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, a przede wszystkim dostosowane do różnorodnej grupy odbiorców, którzy poza udziałem w zajęciach mogą korzystać z opieki dietetyka czy psychologa.

Cele projektu „Aktywne Morasko szansą na lepszą przyszłość!”

Sport to zdrowie, a zdrowie jest podstawą długowiecznej egzystencji dlatego zajęcia dostosowane będą do różnych grup odbiorców - młodszych i starszych, kobiet i mężczyzn. Każdy mieszkaniec tej części miasta ma szansę na aktywność, która jest kluczem do zdrowego oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu zarówno w sferze fizycznej i mentalnej. Zajęcia trwające od kwietnia do grudnia sa doskonałą okazją do aktywnego spędzania czasu poprzez promowanie zdrowego stylu życia przez całe rodziny, grupy znajomych. "Aktywne Morasko - szansą na lepszą przyszłość!" to szansa na sąsiedzką integrację w sportowej atmosferze.

Projekt w całości realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Kobiet Dbamy o Mamy ze środków Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiej 2019